B

Blog

Yazıları ve Makaleler

Sivas Otelleri, Sivas Oteller , Sivas Otel, Sivas Lüks Oteller

Sivas otel arayışına girdiğiniz zaman size konforu evinizdeki gibi hissettirmek için kaliteyi her zaman en üstte tutmaya çalışan Malia Hotel siz değerli misafirlerini ağırlamaktan onur duyacaktır. Sivas otelleri hakkında düşünmeden rahatça kalabilmeniz için Malia Hotel hizmeti en üst seviyede tutmayı prensip haline getirmiştir.

Divriği Ulu Cami Ve Darüşşifası

1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kültürel varlık olarak dahil edilen Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Türkiye’nin bu listeye giren ilk mimari yapısıdır. 13. yüzyılda Mengücekli Beyliği’nden Ahmet Şah ve karısı Melike Turan tarafından yaptırılan iki kubbeli cami, darüşşifa ve türbeden oluşan bu başyapıt mimari özelliklerinin yanı sıra Anadolu geleneksel taş işçiliğinin en güzel örnekleri arasındadır.Mimarı Ahlatlı H

Sivas Eğri Köprü

Yazılı kaynaklarda Selçuklu dönemine ait olduğu belirtilmiştir. On sekizgözlü olup gözleri teşkil eden kemerler sivridir. Uzunluğu 179.60 m, eni 4.55 m’ olan köprü halen araç trafiğine kapalı, yaya trafiğine açık ve sağlam durumdadır.

Gürün Gökpınar Gölü

Gürün’ün Yelken Köyü ve Karahisar Köyü sınırları içerisinde bulunan Gökpınar Gölü, ve Gökpınar Vadisi, Türkiye’nin sayılır doğal güzelliklerinden birisidir.Bu göl günümüze kadar,kirletilmeden korunabilmiş,ender göllerden birisidir.